ULTRAVOLT / Advanced Energy 6C24-P20-C
Part No.:
6C24-P20-C
Datasheet:
6C24-P20-C.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 6000V 20W
Shipping
6C24-P20-C Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
6000V
Current - Output (Max):
3.3mA
Power (Watts):
20W
Operating Temperature:
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension:
4.75" L x 2.00" W x 1.00" H (120.7mm x 50.8mm x 25.4mm)