EDAC Inc. 690A104-621-411
Part No.:
690A104-621-411
Datasheet:
690A104-621-411.pdf
Description:
690 SERIES SHORT BODY USB TYPEA
Shipping
690A104-621-411 Specifications
Series:
690A
Features:
Board Guide, Solder Retention
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps):
2.5A
Voltage - Rated:
30V