EDAC Inc. 690A104-621-241
Part No.:
690A104-621-241
Datasheet:
690A104-621-241.pdf
Description:
690 SERIES USB TYPEA CONNECTOR.
Shipping
690A104-621-241 Specifications
Series:
690A
Features:
Board Guide, Solder Retention
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps):
3A
Voltage - Rated:
30V