E-Z-Hook 681-36BLK
Part No.:
681-36BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
681-36BLK.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GATOR 36"
Shipping
681-36BLK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Z-Hook
Series:
681
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Stacking Method:
Front Stacking
Configuration:
Banana to Alligator
1st Connector:
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector:
Alligator Clip, Insulated
Cable Length:
36.0" (914.40mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Black
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
18 AWG
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Ratings:
Current Rating (Amps):
4A