Amphenol ICC (FCI) 68120-034LF
Part No.:
68120-034LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Board In, Direct Wire to Board
Package:
Datasheet:
68120-034LF.pdf
Description:
CONN DIP HDR IDC 34POS VERT
Shipping
68120-034LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Quickie™
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Ribbon Cable, DIP Header
Number of Positions:
34
Cable Pitch:
0.050" (1.27mm)
Board-Side Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)