E-Z-Hook 680-18BLK
Part No.:
680-18BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
680-18BLK.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GATOR 18"
Shipping
680-18BLK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Z-Hook
Series:
680
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Stacking Method:
Non Stackable
Configuration:
Banana to Alligator
1st Connector:
Banana Plug, Single
2nd Connector:
Alligator Clip, Insulated
Cable Length:
18.0" (457.20mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Black
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
18 AWG