Amphenol ICC (FCI) 67096-020LF
Part No.:
67096-020LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
67096-020LF.pdf
Description:
CONN HSG 20POS 2.54MM
Shipping
67096-020LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Series:
Relimate
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)