Wakefield-Vette 658-45ABT4
Part No.:
658-45ABT4
Datasheet:
658-45ABT4.pdf
Description:
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE
Shipping
658-45ABT4 Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Length:
1.100" (27.94mm)
Width:
1.100" (27.94mm)
Diameter:
Fin Height:
0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
3.0W @ 50°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
6.00°C/W @ 200 LFM