Wakefield-Vette 658-25ABT4
Part No.:
658-25ABT4
Datasheet:
658-25ABT4.pdf
Description:
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE
Shipping
658-25ABT4 Specifications
Product Status:
Obsolete
Length:
1.100" (27.94mm)
Width:
1.100" (27.94mm)
Diameter:
Fin Height:
0.250" (6.35mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
2.0W @ 40°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
5.00°C/W @ 500 LFM