Wakefield-Vette 634-20ABP
Part No.:
634-20ABP
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Category:
Heat Sinks
Package:
Datasheet:
634-20ABP.pdf
Description:
HEATSINK TO-220 VERT MT BLK 2.0"
Shipping
634-20ABP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Series:
634
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Board Level, Vertical
Package Cooled:
TO-220, TO-218
Attachment Method:
Bolt On and PC Pin
Shape:
Rectangular, Fins
Length:
2.000" (50.80mm)
Width:
0.640" (16.26mm)
Diameter:
Fin Height:
0.640" (16.26mm)