E-Z-Hook 633W-60RED
Part No.:
633W-60RED
Manufacturer:
E-Z-Hook
Category:
Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
633W-60RED.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
Shipping
633W-60RED Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
E-Z-Hook
Series:
E-Z-MINI-HOOK™ X100W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Stacking Method:
Non Stackable
Configuration:
Banana to Grabber, Hook
1st Connector:
Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
2nd Connector:
Mini Hook
Cable Length:
60.0" (1524.00mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Red
Material - Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge:
18 AWG
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Ratings:
Current Rating (Amps):
4A