SensoPart 631-91114 - V10-OB-S3-I-N-M2
Part No.:
631-91114 - V10-OB-S3-I-N-M2
Manufacturer:
SensoPart
Category:
Camera/Sensors
Package:
Datasheet:
631-91114 - V10-OB-S3-I-N-M2.pdf
Description:
VISORV10 Object Standard, narrow
Shipping
631-91114 - V10-OB-S3-I-N-M2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
SensoPart
Series:
VISOR®
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Multi Code Reader
Visual Field (Max):
Visual Field (Min):
14.0mm x 10.0mm
Installation Distance:
100.0mm
Resolution:
800 x 600 (480,000 Pixels)
Light Source:
Integrated (Infrared)
Scan Rate:
Image Type:
Monochrome
Sensor Type:
CMOS
Voltage - Supply:
18 ~ 30VDC
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Ingress Protection:
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style:
Connector
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C