Wakefield-Vette 624-25ABT4
Part No.:
624-25ABT4
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Category:
Heat Sinks
Package:
Datasheet:
624-25ABT4.pdf
Description:
HEATSINK CPU 21MM SQ W/DBL TAPE
Shipping
624-25ABT4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Series:
624
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Top Mount
Package Cooled:
BGA
Attachment Method:
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Shape:
Square, Pin Fins
Length:
0.827" (21.00mm)
Width:
0.827" (21.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.250" (6.35mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
25.00°C/W @ 200 LFM