Omron Automation and Safety 61F-LS-CP08-ARB
Part No.:
61F-LS-CP08-ARB
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Liquid, Level
Package:
Datasheet:
61F-LS-CP08-ARB.pdf
Description:
CNTRL LIQ LEV SOCKETABLE
Shipping
61F-LS-CP08-ARB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
61F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Conductive Liquid Level
Voltage - Supply:
20.4 ~ 26.4VDC
Sensitivity:
Features:
Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):
Output Type:
Relay
Contact Form:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
Mounting Type:
Chassis Mount
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)