Johanson Technology Inc. 6120BP39A0240001E
Part No.:
6120BP39A0240001E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
RF Filters
Package:
1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
6120BP39A0240001E.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 6.12GHZ 1008
Shipping
6120BP39A0240001E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Series:
Package/Case:
1008 (2520 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
6.12GHz Center
Bandwidth:
240MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
4dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max):
0.047" (1.20mm)