Parker Chomerics 61-12-1015-PAD60
Part No.:
61-12-1015-PAD60
Datasheet:
61-12-1015-PAD60.pdf
Description:
THERM-A-GAP PAD60 6.0 W/M-K GAP
Shipping
61-12-1015-PAD60 Specifications
Series:
THERM-A-GAP™ PAD 60
Outline:
381.00mm x 254.00mm
Thickness:
0.120" (3.05mm)
Color:
Green
Thermal Resistivity:
0.28°C/W
Thermal Conductivity:
6.0W/m-K