Parker Chomerics 61-10-1015-PAD70TPG
Part No.:
61-10-1015-PAD70TPG
Datasheet:
61-10-1015-PAD70TPG.pdf
Description:
THERM-A-GAP PAD70TPG 7.0 W/M-K G
Shipping
61-10-1015-PAD70TPG Specifications
Series:
THERM-A-GAP™ PAD 70TP
Outline:
381.00mm x 254.00mm
Thickness:
0.100" (2.54mm)
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
Dark Gray
Thermal Resistivity:
0.27°C/W
Thermal Conductivity:
7.0W/m-K