Renesas Electronics Corporation 603-25-150JA4C8
Part No.:
603-25-150JA4C8
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
603-25-150JA4C8.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
603-25-150JA4C8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)