Renesas Electronics Corporation 603-24-127JA4I8
Part No.:
603-24-127JA4I8
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
603-24-127JA4I8.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Shipping
603-24-127JA4I8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)