Analog Devices Inc. 5B30-03-NI
Part No.:
5B30-03-NI
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Sensor, Transducer Amplifiers
Package:
Datasheet:
5B30-03-NI.pdf
Description:
MODULE
Shipping
5B30-03-NI Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Amplifier Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
4.75V ~ 5.25V
Output Type:
Analog
Current - Supply:
30 mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C