Grayhill Inc. 59M18-03B20N
Part No.:
59M18-03B20N
Datasheet:
59M18-03B20N.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 20POS 250MA 115V
Shipping
59M18-03B20N Specifications
Index Stops:
Fixed
Number of Decks:
3
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
11.10mm
Depth Behind Panel:
40.18mm