Skyworks Solutions Inc. 596FQ001101DG
Part No.:
596FQ001101DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
596FQ001101DG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED DUAL F
Shipping
596FQ001101DG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si596
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency - Output 1:
148.35164MHz
Frequency - Output 2:
148.5MHz
Frequency - Output 3:
Frequency - Output 4:
Function:
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
110mA
Ratings:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height:
0.052" (1.33mm)