Grayhill Inc. 57M22-12-1-13N
Part No.:
57M22-12-1-13N
Datasheet:
57M22-12-1-13N.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 13POS 250MA 115V
Shipping
57M22-12-1-13N Specifications
Number of Positions:
13
Index Stops:
Fixed
Number of Decks:
12
Circuit per Deck:
SP13T
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
11.10mm
Depth Behind Panel:
122.66mm