Grayhill Inc. 57M22-06A16N
Part No.:
57M22-06A16N
Datasheet:
57M22-06A16N.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 16POS 250MA 115V
Shipping
57M22-06A16N Specifications
Number of Positions:
16
Index Stops:
Continuous
Number of Decks:
6
Circuit per Deck:
SP16T
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
11.10mm
Depth Behind Panel:
71.91mm