Grayhill Inc. 57HS22-04-1-10N
Part No.:
57HS22-04-1-10N
Datasheet:
57HS22-04-1-10N.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Shipping
57HS22-04-1-10N Specifications
Number of Positions:
10
Index Stops:
Fixed
Number of Decks:
4
Circuit per Deck:
SP10T
Contact Timing:
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps):
250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:
11.10mm
Depth Behind Panel:
48.64mm