Grayhill Inc. 56B30-01-1-04N
Part No.:
56B30-01-1-04N
Datasheet:
56B30-01-1-04N.pdf
Description:
SWITCH ROTARY 4POS 200MA 115V
Shipping
56B30-01-1-04N Specifications
Number of Positions:
4
Circuit per Deck:
SP4T
Current Rating (Amps):
200mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
115 V
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Length:
3.18mm
Mounting Type:
Panel Mount
Termination Style:
Solder Lug
Features:
Depth Behind Panel:
12.19mm