Skyworks Solutions Inc. 564AAJA002160ABGR
Part No.:
564AAJA002160ABGR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
564AAJA002160ABGR.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Shipping
564AAJA002160ABGR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Ultra™ Si564
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency - Output 1:
25MHz, 50MHz, 72MHz, 160MHz
Frequency - Output 2:
Frequency - Output 3:
Frequency - Output 4:
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
160mA
Ratings:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.052" (1.33mm)