TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0213-24-9
Part No.:
55PC0213-24-9
Datasheet:
55PC0213-24-9.pdf
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG WHT
Shipping
55PC0213-24-9 Specifications
Cable Type:
Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:
24 AWG
Conductor Strand:
19/36
Conductor Material:
Copper, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Diameter:
0.039" (0.99mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.008" (0.20mm)
Length:
Voltage:
600V
Operating Temperature:
200°C