TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0211-22-95
Part No.:
55PC0211-22-95
Datasheet:
55PC0211-22-95.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT/GRN
Shipping
55PC0211-22-95 Specifications
Cable Type:
Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:
22 AWG
Conductor Strand:
19/34
Conductor Material:
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Diameter:
0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.008" (0.20mm)
Length:
Voltage:
600V
Operating Temperature:
150°C