TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0211-22-0
Part No.:
55PC0211-22-0
Datasheet:
55PC0211-22-0.pdf
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG BLK
Shipping
55PC0211-22-0 Specifications
Cable Type:
Hook-Up, Dual Wall
Wire Gauge:
22 AWG
Conductor Strand:
19/34
Conductor Material:
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Diameter:
0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.008" (0.20mm)
Length:
Voltage:
600V
Operating Temperature:
150°C