TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0111-24-9
Part No.:
55PC0111-24-9
Datasheet:
55PC0111-24-9.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V WHITE
Shipping
55PC0111-24-9 Specifications
Cable Type:
Hook-Up
Wire Gauge:
24 AWG
Conductor Strand:
19/36
Conductor Material:
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Diameter:
0.036" (0.91mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.006" (0.15mm)
Length:
Voltage:
600V
Operating Temperature:
150°C