TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55LF0114-26-1
Part No.:
55LF0114-26-1
Datasheet:
55LF0114-26-1.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V FEET
Shipping
55LF0114-26-1 Specifications
Wire Gauge:
26 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:
0.032" (0.81mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.005" (0.13mm)
Voltage:
600V
Operating Temperature:
-65°C ~ 200°C