TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A9002-30-8
Part No.:
55A9002-30-8
Datasheet:
55A9002-30-8.pdf
Description:
HOOK-UP SOLID 30AWG 600V GRAY
Shipping
55A9002-30-8 Specifications
Series:
55A9002
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Hook-Up
Wire Gauge:
30 AWG
Conductor Strand:
Solid
Conductor Material:
Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Diameter:
0.020" (0.51mm)
Voltage:
600V
Operating Temperature:
-65°C ~ 200°C