TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0111-26-2
Part No.:
55A0111-26-2
Datasheet:
55A0111-26-2.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V RED
Shipping
55A0111-26-2 Specifications
Series:
55A0111
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Hook-Up
Wire Gauge:
26 AWG
Conductor Strand:
19/38
Conductor Material:
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Diameter:
0.032" (0.81mm)
Voltage:
600V
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C