Skyworks Solutions Inc. 552CD000700DG
Part No.:
552CD000700DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
552CD000700DG.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 3.3V 6SMD
Shipping
552CD000700DG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si552
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency - Output 1:
54MHz, 54.054MHz
Frequency - Output 2:
Frequency - Output 3:
Frequency - Output 4:
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
98mA
Ratings:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.071" (1.80mm)