Johanson Technology Inc. 5515BP15C1020001E
Part No.:
5515BP15C1020001E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
5515BP15C1020001E.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.5GHZ 0805
Shipping
5515BP15C1020001E Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Series:
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
5.5GHz Center
Bandwidth:
1.02GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)