Leader Tech Inc. 54-CBSF-1.25X1.5X0.5
Part No.:
54-CBSF-1.25X1.5X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
54-CBSF-1.25X1.5X0.5.pdf
Description:
RF SHIELD 1.25" X 1.5" T/H
Shipping
54-CBSF-1.25X1.5X0.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
50-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.500" (12.70mm)
Length - Overall:
1.500" (38.10mm)
Width - Overall:
1.250" (31.75mm)