3M (TC) 5413CIR-0.75(500)
Part No.:
5413CIR-0.75(500)
Manufacturer:
3M (TC)
Category:
Tape
Package:
Datasheet:
5413CIR-0.75(500).pdf
Description:
TAPE FILM AMBER 3/4" DIA
Shipping
5413CIR-0.75(500) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M (TC)
Series:
5413
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Tape Type:
Film
Adhesive:
Silicone Thermosetting
Backing, Carrier:
Polyimide
Thickness:
0.0027" (2.7 mils, 0.069mm)
Thickness - Adhesive:
Thickness - Backing, Carrier:
Width:
0.75" (19.05mm) 3/4" dia