Skyworks Solutions Inc. 534DA000276DG
Part No.:
534DA000276DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
534DA000276DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 3.3V 8SMD
Shipping
534DA000276DG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si534
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency - Output 1:
531.25MHz, 550MHz, 644.53125MHz, 657.42188MHz
Frequency - Output 2:
Frequency - Output 3:
Frequency - Output 4:
Function:
Enable/Disable
Output:
CML
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
108mA
Ratings:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.071" (1.80mm)