Skyworks Solutions Inc. 534AB000020DGR
Part No.:
534AB000020DGR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
534AB000020DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 3.3V 8SMD
Shipping
534AB000020DGR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si534
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency - Output 1:
156.8325MHz, 161.13281MHz, 164.35547MHz, 167.33165MHz
Frequency - Output 2:
Frequency - Output 3:
Frequency - Output 4:
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
121mA
Ratings:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.071" (1.80mm)