Leader Tech Inc. 52-CBSA-0.5X0.75X0.5
Part No.:
52-CBSA-0.5X0.75X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
52-CBSA-0.5X0.75X0.5.pdf
Description:
RF SHIELD 0.5" X 0.75" T/H
Shipping
52-CBSA-0.5X0.75X0.5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Series:
50-CBS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.500" (12.70mm)
Length - Overall:
0.750" (19.05mm)
Width - Overall:
0.500" (12.70mm)