Amphenol ICC (FCI) 51968-10002000AALF
Part No.:
51968-10002000AALF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Specialized
Package:
Datasheet:
51968-10002000AALF.pdf
Description:
CONN RCPT 20POS EDGE MNT
Shipping
51968-10002000AALF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
PwrBlade®
Tray
Active
Connector Usage:
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Connector Style:
Number of Positions:
20
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)