Skyworks Solutions Inc. 516FDA000260AAGR
Part No.:
516FDA000260AAGR
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
516FDA000260AAGR.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 2.5V 6SMD
Shipping
516FDA000260AAGR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Si516
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency - Output 1:
148.35165MHz, 148.5MHz
Frequency - Output 2:
Frequency - Output 3:
Frequency - Output 4:
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):
26mA
Ratings:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height:
0.071" (1.80mm)