Micro Commercial Co 5.0SMLJ36CA-TP
Part No.:
5.0SMLJ36CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
5.0SMLJ36CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Shipping
5.0SMLJ36CA-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
86.1A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)