MDE Semiconductor Inc 5.0SMLJ24A
Part No.:
5.0SMLJ24A
Datasheet:
5.0SMLJ24A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 24VRWM 38.9VC
Shipping
5.0SMLJ24A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)