MDE Semiconductor Inc 5.0SMLJ150CA
Part No.:
5.0SMLJ150CA
Manufacturer:
MDE Semiconductor Inc
Datasheet:
5.0SMLJ150CA.pdf
Description:
TVS DIODE UP 150VRWM 243VC
Shipping
5.0SMLJ150CA Specifications
Manufacturer:
MDE Semiconductor Inc
Series:
5.0SMLJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)