MDE Semiconductor Inc 5.0SMLJ10CA
Part No.:
5.0SMLJ10CA
Datasheet:
5.0SMLJ10CA.pdf
Description:
TVS DIODE UP 10VRWM 17VC
Shipping
5.0SMLJ10CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
294.2A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)