Littelfuse Inc. 5.0SMDJ60CA
Part No.:
5.0SMDJ60CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
5.0SMDJ60CA.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Shipping
5.0SMDJ60CA Specifications
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51.7A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)