MDE Semiconductor Inc 5.0SMDJ20CA
Part No.:
5.0SMDJ20CA
Datasheet:
5.0SMDJ20CA.pdf
Description:
TVS DIODE UP 20VRWM 32.4VC
Shipping
5.0SMDJ20CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
155A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)