Essentra Components 50M025045P025
Part No.:
50M025045P025
Datasheet:
50M025045P025.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW, M2.5 X 4.5 T
Shipping
50M025045P025 Specifications
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
M2.5x0.45
Head Diameter:
0.197" (5.00mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.984" (25.00mm)
Length - Overall:
1.067" (27.10mm)